پاکستان تاهنوز علیه پناهگاه‌های تروریستان اقدامی نکرده است


پاکستان تاهنوز علیه پناهگاه‌های تروریستان اقدامی نکرده است

ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی تاکید می‌کند که پاکستان تاکنون رویکرد خود در حمایت از تروریزم در افغانستان را تغییر نداده و علیه پناهگاه‌های امن تروریستان در خاک خود اقدامی نکرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرایی امآنلاین پنجشنبه (۹ حمل) در یک نشست نیوزی در کابل گفت که افغانستان تاهنوز شاهد اقدامات پاکستان علیه تروریستان نبوده است.

آقای فیصل گفت که هیچ تغییری در رویکرد و استراتیژی پاکستان در حمایت از تروریزم به میان نیامده و پاکستان هنوز هم از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

وی با اشاره به این مطلب که حمایت پاکستان از تروریستان برای همه جهانیان آشکار شده گفت که اسلام‌آباد باید برای بهبود حثییت بین المللی خود دست از حمایت تروریستان بردارد.

وی بیان داشت که به دلیل عدم تغییر در رویکرد پاکستان، حکومت افغانستان از نخست وزیر این کشور رسما دعوت کرده تا به افغانستان سفر کند تا دو طرف روی اعتماد سازی و برداشتن گام‌های عملی در مبارزه با تروریزم تعهد کنند.

به گفته آقای فیصل، پاکستان تاکنون بارها برای همکاری با حکومت افغانستان در روند مبارزه با تروریزم و مذاکرات صلح تعهد سپرده اما تاکنون گام عملی برای اجرایی ساختن این تعهدات خود برنداشته است.

بر بنیاد گفته‌های وی، در سفر نخست وزیر پاکستان به کابل که قرار است در ششم آپریل سال جاری میلادی صورت بگیرد، روی اجرایی شدن تعهدات این کشور در روند مبارزه با ترویسم صحبت خواهد شد.

آقای فیصل با اشاره به برگزاری نشست‌های بین‌المللی صلح افغانستان گفت که در این نشست‌ها حکومت افغانستان و همکاران بین المللی حکومت سعی می‌کنند تا یک اجماع منطقه ای و جهانی را در پیوند به صلح افغانستان به وجود آورند.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر