پس از این استیکر‎های انتخاباتی در کاپی تذکره‌ها نصب می‌شوند


پس از این استیکر‎های انتخاباتی در کاپی تذکره‌ها نصب می‌شوند

ارگ ریاست وستری اعلام کرده است که بنا به نگرانی‌های امنیتی شهروندان از نصب استیکرهای انتخاباتی در تذکره‌های اصلی، تصمیم بر آن شده که پس از این استیکرها در کاپی تذکره‌ها نصب شوند.

به گزارش نویسنده وستر؛ براساس تصمیم کمیسیون انتخابات قرار است که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی با تذکره‌های فعلی ورقی برگزار شود.

شهروندانی که خواهان اشتراک در انتخابات آینده اند باید ابتدا در روند ثبت نام رای دهندگان اشتراک کنند و هنگام ثبت نام استیکرهای مخصوص انتخاباتی روی تذکره‌های شان نصب می‌شود.

نگرانی‌های وجود داشت که با وجود مخالف مخالفان مسلح با برگزاری انتخابات، نصب استیکرهای انتخاباتی در تذکره‌ها برای شماری از شهروندان که در مناطق ناامن زندگی می‌کنند، تهدیدی محسوب شود.

از این رو با آن که نزدیک به یک ماه از آغاز روند ثبت نام رای دهندگان در مراکز ولایات می‌گذرد این روند با استقبال مردم افغانستان روبرو نشده است و یکی از دلایل آن نصب استیکر روی تذکره‌های شهروندان می‌باشد.

اما حال ارگ ریاست وستری اعلام کرده است که پس از این استیکرهای انتخاباتی روی کاپی تذکره‌ها نصب می‌شوند.

دفتر مطبوعاتی ریاست وستری می‌گوید که این تصمیم در جلسه‌ای که عصر امآنلاین پنجشنبه (۲۰ ثور)  کمیشنران کمیسیون انتخابات و شرکای بین‌المللی با محمداشرف غنی رییس وستر داشتند، گرفته شده است.

در این جلسه که در ارگ برگزار شده، همچنان روی تدابیر بهتر امنیتی مراکز ثبت نام رای دهندگان، انتقال مواد انتخاباتی به ولایات بحث گردیده است.

مسوولان امنیتی همچنان گفتند که با توجه به تمدید زمان ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان، پلان امنیتی برای تأمین امنیت بهتر مراکز ثبت نام و انتخابات، تجدید و توسعه یافته است.

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات و رهبری ارگان های امنیتی نیز در خصوص انتقال مواد ثبت نام رای دهندگان به جلسه گزارش داده و گفته‌اند که براساس تقسیم اوقات از پیش تعیین شده، این روند انجام شده است.

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات بیان داشتند که مدت زمان ثبت نام رای دهندگان در شهرها الی ختم مدت زمان این پروسه در ولسوالی‌ها تمدید شده است.

مسوولان کمیسیون انتخابات همچنان تاکید کردند که بخاطر پاسخ به نگرانی های مردم، کمیسیون تصمیم گرفته است که در صورت تقاضای مراجعه کننده، روی کاپی تذکره ستیکر نصب گردد.جلسه، بر افزایش و هماهنگی میان کمیسیون مستقل انتخابات و شرکای بین المللی تأکید ورزید.

نویسنده وستر- کابل