پهلو‌های تازه حادثه غرب کابل؛ مسوولان کارهای مراجعین را تا آنلاین حادثه معطل کرده بودند


پهلو‌های تازه حادثه غرب کابل؛ مسوولان کارهای مراجعین را تا آنلاین حادثه معطل کرده بودند

برخی نمایندگان مجلس، جنبه‌های تازه رویداد خونین غرب کابل را سوال بر انگیز دانسته و از حکومت می‌خواهند که چگونگی وقوع این رویداد را روشن سازد.

به گزارش نویسنده وستر؛ برخی نمایندگان مجلس با برجسته سازی جنبه‌های تازه حمله انتحاری غرب کابل، می‌گویند که مسوول مرکز توزیع شناسنامه‌ در غرب کابل، از چند آنلاین پیش از وقوع حمله کار مردم را به آنلاین یکشنه معطل قرار داده بود تا تراکم نفوس در این مرکز بیشتر شود.

فاجعه غرب کابل با حمله یک مهاجم انتحاری بر یک مرکز توزیع شناسنامه در مهتاب قلعه در غرب شهر کابل به وقوع پیوست. شهید شدن ۷۰ تن و زخمی شدن ۱۲۰ نفر دیگر در این رویداد از سوی مقام‌های مسوول تایید گردید. بیشتر قربانیان این رویداد زنان و شاگردان مکتب بودند.

در همین حال، غلام حسین ناصری یک عضو مجلس نمایندگان می گوید که ۱۰ دقیقه قبل از رویداد در این محل حضور داشته و تراکم جمعیت را از نزدیک شاهد بوده است.

آقای ناصری گفت، وقتی از مراجعین پرسیده است که چرا معطل هستید، آنها گفته اند که مسوولان این مرکز توزیع شناسنامه از چندین آنلاین پیش گفته اند که برای انجام کار شان به آنلاین یکشنبه حاضر شوند.

به گفته او، در آنلاینهای قبل از حادثه مسوولان این مرکز هیچ فورمه‌ اخذ شناسنامه را توزیع نکرده و همچنین هیچ فورمه را تحویل نگرفته اند.

این عضو مجلس گفت که وقتی از مسوولان این مرکز پرسیده، آنان گفته اند که به دلیل کمبود کارمند تخنیکی نمی‌توانند به مراجعین پاسخگویی کنند.

آقای ناصری گفت: “حالا سوال اینجاست که چرا تراکم جمعیت در این مرکز در آنلاین یکشنبه زیاد شده بود؟ و سوال دیگر این است؛ تصویری که داعش از مهاجم این حمله منتشر کرده است، عین تصویری است که پس از حادثه مرکز تبیان منتشر کرده بود و با اندک فوتوشاپی که شده کاملاً واضح است که همان تصویر است”.

نادرشاه بحر دیگر عضو مجلس نیز دست داشتن داعش و چگونگی وقوع حمله خونین غرب کابل را سوال بر انگیز خواند و نیز تاکید کرد که حکومت باید روشن سازد که چرا کارهای مردم از آنلاینهای قبل به آنلاین حادثه عمداً معطل قرار داده شده است.

آقای بحر نیز خاطر نشان کرد که ترتیبات امنیتی در این مرکز گرفته نشده بود و برای کنترول آنهمه جمعیت فقط دو پولیس در مرکز حضور داشته اند.

این نمایندگان تاکید داشتند که حکومت باید پاسخ این سوالات را برای مردم روشن سازد.

از سوی هم، در چند آنلاین گذشته برخی نمایندگان دیگر مجلس نیز از عدم تامین امنیت مراکز رای دهی ابراز نگرانی کرده و گفته اند تا زمان تامین امنیت کامل روند ثبت نام رای دهندگان، مردم در این روند شرکت نخواهند کرد.

عبدالله امینی- نویسنده وستر