پوتین: جنگ جهانی سوم، پایان تمدن بشری خواهد بود


پوتین: جنگ جهانی سوم، پایان تمدن بشری خواهد بود

رئیس‌وستر روسیه در جلسه پرسش و پاسخ سالانه خود با تأکید بر اینکه هرگونه درگیری عظیم در جهان که منجر به جنگ جهانی سوم شود، باعث پایان تمدن بشری خواهد بود، خواستار کاهش تنش‌ها در سطح جهان شد.
پوتین امآنلاین پنج‌شنبه تأکید کرد، دولت فعلی که پس از انتخابات ماه دسمبر تشکیل شده، بهترین دولت روسیه تا به امآنلاین است که در این کشور به قدرت رسیده است.
رئیس‌وستر روسیه تأکید کرد: «من تصمیم گرفته‌ام که کابینه جدید باید به میزان قابل توجهی شامل چهره‌های تازه‌نفس باشد…کسانی که متخصص بوده و در حوزه‌های مختلف خود را به اثبات رسانده‌اند و در عین حال حفظ کسانی که تصمیماتی برای توسعه چشمگیر کشور اتخاذ کرده‌اند نیز ضروری است».
بنا بر گزارش شبکه راشاتودی، جلسه پرسش و پاسخ سالانه رئیس‌وستر روسیه موسوم به «خط مستقیم» (Direct Line) پوتین در این برنامه در نظر دارد به برخی از مهمترین سوالات مطرح شده که سیاست‌ها و اولویت‌های مهم وی در یک سال گذشته و یک سال آینده را به طور مشخص روشن می‌کند، پاسخ دهد.
این یازدهمین برنامه پرسش‌وپاسخ «خط مستقیم» است که پوتین در مقام رئیس‌وستر آمریکا در آن شرکت می‌کند. وی ۴ مرتبه نیز در مقام نخست‌وزیر روسیه در این برنامه حاضر شده و به سوالات بسیاری پاسخ داده است.
بر اساس گزارش نویسنده «تاس»، تعداد سوالاتی که برای برنامه امسال ارسال شده به ۲ میلیون رسیده که تقریبا بی‌سابقه است.
این برنامه معمولا به طور میانگین حدود ۴ ساعت طول می‌کشد هر چند پوتین سابقه پاسخگویی ۵ ساعته به سوالات مردمی در این برنامه را نیز به ثبت رسانده است.
رئیس‌وستر روسیه همچنین به سوالی درباره تحریم های غرب علیه مسکو و اقتصاد روسیه پاسخ داد و تأکید کرد، زمانی که غرب بفهمند تحریم‌ها غیرسازنده است، فشار بر روسیه را حذف خواهد کرد. وی گفت:‌«هرگونه تحریم‌های یکجانبه علیه روسیه غیرسازنده است…اتهاماتی که برخی کشورهای خارجی علیه روسیه مطرح می‌کنند، اشتباه است و این سیاست‌ها برای همه طرف‌ها مضر خواهد بود…مقامات اروپایی صراحتا درباره ضرورت لغو تحریم‌ها علیه روسیه صحبت می‌کنند…فشار بر شرکت‌های روسی در خارج از روسیه اطمینان به سیاست‌های اقتصادی کشورهای غربی را از بین می‌برد».
پوتین در بخش دیگری از اظهاراتش به افزایش تنش‌ها و درگیری‌ها در سطح جهان اشاره کرد و گفت: «هرگونه درگیری عظیمی در جهان که منجر به جنگ جهانی سوم شود، قطعا به پایان تمدن بشری خواهد انجامید و باید هر اقدامی صورت داد تا مانع از وقوع چنین مسئله‌ای شد».