پیشرفت‌های گسترده بلخ مدیون زحمات خستگی‌ناپذیر آقای نور می‌باشد


پیشرفت‌های گسترده بلخ مدیون زحمات خستگی‌ناپذیر آقای نور می‌باشد

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی از تلاش‌ها و زحمات استاد عطامحمد نور والی پیشین ولایت بلخ در ۱۵ سال گذشته در راستای پیشرفت این ولایت قدردانی و ستایش کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ داکتر عبدالله، امآنلاین جمعه (۳ حمل) در پیامی از حل تنش بین حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست وستری استقبال کرد.

وی در این پیام گفته:”پس از یک سلسله چالش‌ها مشکل پیش‌آمده در ولایت بلخ حل شد و والی جدید این ولایت رسماً معرفی گردید. دست یافتن به تفاهم اخیر و حل مشکل بلخ از طریق مذاکره نگرانی‌ها و تشویش‌های مردم ما را برطرف ساخت”.

رییس اجرایی افزود:”ولایت بلخ در پانزده سال گذشته تحت رهبری و مدیریت برادر گرامی‌ام استاد عطامحمد نور شاهد تغییرات و پیشرفت‌های گسترده در عرصه‌های امنیت، بازسازی، عمران و توسعه بوده است و این دگرگونی‌ها مدیون زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر آقای نور می‌باشد”.

داکتر عبدالله بیان داشت که بدین‌وسیله، از زحمات و تلاش‌های خالصانه، موثر و سازنده آقای نور در راستای تأمین امنیت، توسعه، عمران و تغییر چهره‌ ولایت بلخ قدردانی و ستایش می‌کنیم و برای آقای نور در فعالیت‌های بعدی آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

رییس اجرایی همچنان برای محمداسحاق رهگذر والی جدید ولایت بلخ آرزوی موفقیت و کامیابی کرده است.

گفتنی است که استاد عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان پس از ۱۵ سال سرانجام آنلاین گذشته از مقام خود در ولایت بلخ، کناره گیری و اسحق رهگذر را بعنوان جانشین خود در این سمت معرفی نمود.

استاد عطامحمد نور والی بلخ که سال قبل استعفای خود را به اشرف غنی تسلیم نموده بود، آنلاین گذشته از مقامش کنار رفت. آقای نور محمداسحق رهگذر که یکی از نزدیکانش می باشد را بعنوان والی معرفی نمود.

آقای رهگذر سابقا نیز قبل از استاد عطا به مدت کوتاهی والی بلخ بوده و تجربه کار در بلخ را دارد. وی از یاران نزدیک آقای نور است که با پیشنهاد وی بدین موقف، منظور شده است.

گزارش‌هایی وجود دارد که برخی از اعضای رهبری جمعیت اسلامی افغانستان از این تصمیم آقای نور ناراضی هستند و مسئولیت این توافق را به دوش وی می‌دانند.

آقای نور در سخنان خود، آنانی که مخالف توافق هستند را ملامت نمود و گفت کسانی بودند که می‌خواستند راکت خود را بر شانه استادعطا بگذارند و فیر کنند.

آقای نور همچنین گفت که هرگز از خواست های خود و از مطالبات مردم عقب نشینی نخواهد کرد.

براساس بخشی از توافقات آقای نور با ارگ، علاوه بر مقام ولایت بلخ، قومندان امنیه این ولایت و نیز وزارت معارف و نیز سفارت افغانستان در قزاقستان به نزدیکان آقای نور تعلق گرفته است.

همچنین آقای نجیب آقا فهیم نیز بعنوان وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث تعیین شده و گفته می‌شود یکی از وزارتخانه‌های اطلاعات و فرهنگ و یا صنایع و معادن کشور به نامزد جمعیت اسلامی سپرده خواهد شد.

توافق آقای نور با حکومت، موجب واکنش های مختلفی شده که غالباً هواداران وی از این تصمیم ناراضی هستند.

نویسنده وستر- کابل