چگونگی انجام پایان نامه صنایع

به منظور بررسی، ارزیابی و کاربرد این سیستمها، دانش و مهارت های علوم ریاضی، علوم فیزیکی و علوم اجتماعی به همراه فنون و تکنیکهای طراحی مهندسی مورد نیاز می باشد. فعالیتهای مهندسی پایان نامه صنایع همانند پلیست که ارتباط بین اهداف مدیریت و عملکرد عملیاتی سازمان را ایجاد می کند.

مهندسان پایان نامه صنایع بیشتر سرگرم افزایش بهره وری در مدیریت منابع انسانی، روش ها و تکنولوژی هستند , در حالی که سایر رشته های مهندسی بیشتر درگیر ماهیت فنی فرایندها و فراورده ها می باشند. در اصل مهندسی پایان نامه صنایع تنها رشته مهندسی است که عامل انسان یکی از مولفه های اصلی سیستمهای مورد مطالعه آن را تشکیل میدهد. بنابراین مهندسان پایان نامه صنایع در تیم های میان رشته ای برای امور برنامه ریزی، نصب و کنترل و بهبود فعالیت های موسسات به کار گرفته میشوند. ممکن است این فعالیتها شامل فعالیتهای تولید، نوآوری در محصولات، ارائه خدمات، حمل و نقل و جریان اطلاعات سازمانی را شود. با توجه به مطالب فوق، مهندسان پایان نامه صنایع بستر لازم برای تعامل تخصصهای مختلف و کار گروهی را به بهترین وجه ایجاد نموده و در نتیجه امور طرح، برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر عملکرد نظامهای تولیدی خدماتی بشکل منسجم تر انجام میشود و نهایتا انسجام امور به بهبود مستمر در جهت سهولت کارها، راحتی کارکنان، کاهش هزینه ها، ارتقا کیفیت و جلب رضایت مشتریان منجر می گردد .

محل کار فارغ التحصيلان اين رشته کارخانه ها، شرکت هاي ارائه دهنده خدمات پس از فروش و بانک ها ( براي گرايش تحليل سيستم) مي باشد. مهندسي صنايع جاي خود را در بخش خدمات خیلی خوبي باز کرده است.

زمينه هاي کاري اين رشته عبارت هستنند از: مهندسي حرفه اي کيفيت، تضمين کيفيت، کنترل پروژه، ارزيابي اقتصادي پروژه ها.

زمينه ی کاري کنترل کيفيت : یکی از پر درآمد ترين زمينه هاي شغلي اين رشته بوده و اخذ گواهينامه ايزو ۹۰۰۱ براي شرکت هاي توليدي از جمله وظايف مهندسي صنايع در شرکت هاي توليدي است. کلاً کيفيت به معناي رضايت مشتري مي‌باشد و محصولي که درجه انطباق بالاتري با نياز هاي مشتري داشته باشد، از کيفيت بالاتري برخوردار می باشد .

زمينه کاري کنترل پروژه : پروژه به مجموعه فعاليت هايي اطلاق مي‌شود که داراي زمان هاي مشخصي بوده و داراي وابستگي نسبت به هم مي‌باشند و بايد پي در پي انجام گیرند. مهندس صنايع به عنوان مدير پروژه در پروژه هاي شهرداري، پروژه هاي نفت و گاز و ديگر پروژه ها نقش خواهد داشت .

به طور کلي از وظايف مهندسین صنايع در يک کارخانه متوازن ساختن خطوط توليد، برنامه ريزي توليد در انواع سيستم هاي توليدي، کارسنجي و زمانسنجي، تجزيه و تحليل نقطه سر به سر توليد، نحوه استقرار ماشين آلات و …. می باشد .

آینده شغلی، بازارکار و وضعیت استخدام مهندسیین پایان نامه صنایع

به دلیل گسترده بودن حوزه ی کاری مهندسی پایان نامه صنایع، امکان کار در همه مراکز و کارخانجات صنعتی، تولیدی و خدماتی برای مهندسان پایان نامه صنایع وجود خواهد داشت .در واقع مهندسی پایان نامه صنایع در حرفه‌ها و مشاغلی مانند بانکداری، خدمات مشاوره‌ای، صنعت بیمه، شرکتهای هواپیمایی، کشتیرانی، بیمارستانها، کارخانجات، کشت و صنعت، خدمات شهری، استادیوم های ورزشی و یا هر مکان دیگری که نیاز به برنامه‌ریزی، هدایت، مدیریت و ارتقا بهره‌وری دارد، کاربرد دارد. به دلیل شباهت بسیار این شغل با مدیریت صنعتی، تعداد زیادی از مهندسان پایان نامه صنایع در حوزه های مدیریتی فعالیت می کنند.

دانشجویان مقطع ارشد رشته صنایع می بایست پس از انمام دوره تحصیل , جهت مشاوره انجام پایان نامه صنایع اقدام کنند . اولین گام انتخاب موضوع پایان نامه صنایع می باشد که با توجه به علایق دانشجو انتخاب می شود . پس از انتخاب موضوع نوبت به آماده سازی پروپوزال صنایع می رسد که بسیار حساس بوده و به انتخاب استاد راهنما تائید یا رد میشود . حال دانشجو نیاز به مشاوره پایان نامه صنایع دارد تا به بهترین نحو ممکن پروپوزال را به پایان نامه ای با ارزش تبدیل نماید . در طی این مدت دانشجو باید کلیه منابع معتبری که میتوانند وی را جهت رسیدن به هدف یاری نمایند ، تهیه کند ، حال به صورت کتاب و جزوه و مقاله و یا دانلود پایان نامه صنایع که قبلاً‌در این زمینه انجام شده است . در نهایت کاری که آماده خواهد شد یک پایان نامه ارشد صنایع بوده که می تواند علاوه بر افزایش بار علمی خود داتشجو ، منبع معتبری برای بسط و گسترش علم صنایع گردد .

موارد بیشتر :

علاوه بر اطلاعات فوق می توانید به موارد بیشتری در رایطه با مقالات رایگان ، سفارش مقاله و مرور پایان نامه در رشته های مختلف را در سایت های ما مشاهده نمایید .

مشاوره انجام پایان نامه صنایع سیستم بهره وری
مشاوره انجام پایان نامه مهندسی مالی

همزمان با توسعه و پیشرفت روزافزون علوم و فناوری پیشرفتـه و پیچیده تر شدن آن، مقیاس تولید و خدمات آن از چنان گسترشی برخوردار شده است که رشته‏های سنتی مهندسی، دیگر پاسخگوی تمامی مسائل و مشکلات موجود در سازمان ها نیستند. به منظور برطرف سازی و همچنین جبران این کمبودها، با تلفیق رشته‏های گوناگون علوم و مدیریت، اقتصاد و روش های مهنـدسی، رشته « مهندسی صنایع» به وجود آمد.رشته مهندسی صنایع، شامل مسایل و موضوعاتی مانند کنترل و هماهنگی فعالیت ها، برنامه‏ریزی تولید، کنترل پروژه، کنترل کیفیت، استفاده مؤثر از ماشین‏ آلات، تجهیزات و امکانات، نگهداری و تعمیرات، بهبود سیستمها، بهبود ایمنی و غیره می شود و می‏تواند در طرح، ساخت و یا بهینه سازی سیستم هایی که از انسان، مواد، ماشین ‏آلات و تجهیزات تشکیل شده است، کمک موثری نماید.

مهندسی صنایع، دربرگیرنده روش هایی است که موجب بهبود عملکرد کلی یک سیستم خواهد شد. این موضوع، با استفاده از معیارهای گوناگون اقتصادی، کیفیتی، تاثیرات محیطی و ارتباط آنها با رفاه اشخاص سنجیده می‏شود؛ از این رو، حوزه وظایف یک مهندسی صنایع، گسترده تر از وظایف مهندسان دیگر خواهد بود. به عبارت بهتر، یک مهندس صنایع، به غیر از اکتساب تخصص در زمینه‏ های فنی، باید در علوم رفتاری، گروهی و همچنین علوم زیستی نیز آموزش کافی را دیده باشد.

منبع : انجام پایان نامه دکتری مشاوران تهران