کاخ سفید: امریکا به دنبال حضور بی‌پایان در سوریه نیست


کاخ سفید: امریکا به دنبال حضور بی‌پایان در سوریه نیست

سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، مامویت نیروهای امریکایی در سوریه تغییری نکرده و رییس‌وستر صراحتا گفته که می‌خواهد نیروهای امریکایی در اسرع وقت به کشور بازگردند.

به گزارش نویسنده وستر؛ سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید همچنان بیان داشت که ما مصمم هستیم داعش را به طور کامل نابود و شرایطی که مانع بازگشت داعش می‌شود را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد که ما انتظار داریم هم‌پیمانان و شرکای منطقه‌ای ما مسوولیت نظامی بزرگتر و مسوولیت مالی را برای تامین امنیت منطقه تامین کنند.

این در حالی است که امانوئل مکرون، رییس وستری فرانسه به تازگی گفته است که وی رییس وستر امریکا را قانع کرده است نیروهای این کشور را از سوریه خارج نکند و “برای درازمدت” به سوریه متعهد باشد.

آقای مکرون در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: “ده آنلاین پیش، پرزیدنت ترامپ می‌گفت که ‘ایالات متحده باید از سوریه خارج شود’. ما او را قانع کردیم که لازم است در دراز مدت در سوریه بماند.”

پیش از این نیکی هیلی سفیر امریکا در سازمان ملل آنلاین یکشنبه (۲۶ حمل) گفت که نیروهای امریکایی تا زمانی که اهداف اصلی امریکا- شکست داعش، جلوگیری از استفاده از سلاح های شیمیایی و مهار ایران – برآورده نشده در سوریه باقی خواهند ماند.

او گفت هدف این است که “شاهد بازگشت نیروهای امریکایی باشیم، اما تا وقتی که مطمئن نشویم به این دستاوردها رسیده ایم خارج نخواهیم شد.”

نویسنده وستر- امور بین‌الملل