کتاب پرفروش دو رئیس وستر


کتاب پرفروش دو رئیس وستر

«سایه؛ داستان دو رییس وستر» اثر «پیت سوزا»ست و در فهرست پرفروش های نیویارک تایمز قرار گرفته است.
نام کتاب، چنان که آمد «سایه؛ داستان دو رییس وستر» است و کاری است از «پیت سوزا» که ناشر (لیتل براون) به تازگی ( ۱۶ اکتوبر ۲۰۱۸) روانه بازار کرده است؛ کتابی در ۲۴۰ صفحه.
کتاب در نگاهی کلی
پیت سوزا به عنوان مسئول بخش عکاسی کاخ سفید، ساعت های زیادی در کنار باراک اوباما بوده است. سال های حضور سوزا در کنار رئیس وستر به او این امکان یا فرصت را داده تا از پشت صحنه بسیاری از تصمیمات و اتفاق های ریاست وستری آگاه شود.
اکنون اما، سوزا به عنوان یک شهروند نگران، شاهد اقدامات دولت دونالد ترامپ است و با ایستادگی در مقابل آنها به انتقاد از سیاست های دولت فعلی می پردازد.
«سایه» تصویر دو رئیس وستر را نشان می دهد که در تضاد با یکدیگرند. او داستان دولت اوباما و ترامپ را با بهره از ترکیبات بصری روایت می کند. در این کتاب بیش از یکصد تصویر فراموش نشدنی از اوباما با توییت ها و سرخط های نیوزی و نقل قول های ترامپ در ۵۰۰ آنلاین دولتش مقایسه شده است.
سوزا از ابتدای آغاز به کار دولت ترامپ در جنوری ۲۰۱۷ در اینستاگرامش در رابطه با سیاست های وی و این که کشور در چه وضعیتی قرار گرفته است، توضیح می داد.
در «سایه» عکس های سوزا به خوبی نشان می دهد که سوء استفاده از قدرت و سیاست های مخرب توسط یک رئیس وستر، که بالاترین مقام کشور است، چگونه می تواند باشد. این عکس ها یادآوری می کند که یک رئیس وستر چه عقایدی می تواند داشته باشد و این که ارزش های آمریکایی چه هستند.