کرملین: هشدار ترامپ به پوتین درباره رقابت تسلیحاتی صحت ندارد


کرملین: هشدار ترامپ به پوتین درباره رقابت تسلیحاتی صحت ندارد

کاخ کرملین مقر ریاست وستری روسیه نیوز برخی رسانه ها مبنی بر هشدار دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین در مذاکره تلفنی اخیر را تکذیب کرد.
 دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس وستری روسیه گفت: اخبار مبنی بر اینکه ترامپ در گفت وگویی با ولادیمیر پوتین گفته بود که آمریکا در رقابت تسلیحاتی با روسیه پیآنلاین می شود، حقیقت ندارد و ترامپ چنین سخنی نگفته است.
وی گفت: نیوز گفت وگوی تیلفونی روسای وستری روسیه و آمریکا را اعلام کردیم و هر اطلاعاتی که لازم بود در آن نیوز منتشر کردیم.
پسکوف خاطرنشان کرد که گفت وگوی سران دو کشور محرمانه بود و طرف روسی تمایلی برای علنی کردن محتویات آن ندارد.
برخی رسانه های روسی امآنلاین به هشدار ترامپ به پوتین در گفت وگوی تیلفونی اخیر آنها اشاره کردند که رئیس وستری آمریکا گفته واشنگتن برای مسابقه تسلیحاتی آماده است.
رسانه های روسی از جمله آنلایننامه گازتا آنلاین جمعه به گفت وگوی روسای وستری روسیه و آمریکا اشاره کردند که آنلاین ۲۰ ماه مارچ  صورت گرفت.
این رسانه ها خاطرنشان کردند: ترامپ در این گفت وگوی اعلام کرد که آمریکا در صورت آغاز مسابقه تسلیحاتی، (بر روسیه) پیآنلاین می شود.
به گفته این رسانه ها ، «ترامپ در این گفت وگوی تیلفونی ابراز امیدواری کرد که سخنان اخیر پوتین درباره تسلیحات جدید روسیه که با کمک آن می تواند به آمریکا ضربه وارد کند، اظهارات تبلیغاتی و انتخاباتی بوده باشد.»
رسانه های روسی همچنین گفتند که ترامپ در این گفت وگوی گفت: آمریکا بودجه نظامی ۷۰۰ میلیارد دالری تصویب کرده است که بزرگترین بودجه نظامی در تاریخ محسوب می شود.
روابط روسیه و آمریکا تیره شده است و دو کشور به تازگی ۶۰ دیپلمات یکدیگر را اخراج کرده و سرقنسولگری روسیه در سیاتل و سرقنسولگری آمریکا در سن پترزبورگ بسته شده است.