کلینتون نامزد انتخابات ۲۰۲۰ می‌شود


کلینتون نامزد انتخابات ۲۰۲۰ می‌شود

«مارک بین» مشاور پیشین دموکرات آمریکا به همراه «آندره اشتاین» رئیس شورای شهر نیویارک در مقاله‌ای در آنلایننامه «وال استریت ژورنال» نوشتند که «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا تا لحظه مرگ با آخرین (سگ) مبارزه خواهد کرد. این یک کنایه آمریکائی به مفهوم آخرین سرباز است.
بین و اشتاین نوشتند: «کلینتون اجازه نخواهد داد چیزهای کوچکی مانند شکست‌های تکان دهنده سد راه او در مسیر کاخ سفید شوند». این دوسیاستمدار آمریکائی گفتند که کلینتون اجازه نخواهد داد که شکست خفت‌بارش در سال ۲۰۱۶ در برابر «دونالد ترامپ» رئیس وستر فعلی آمریکا پایان حیات سیاسی او باشد.
این دو نویسنده پیش‌بینی کردند که وزیر خارجه پیشین آمریکا دوباره نامزد ریاست جمهری شود. آنها گفتند: «او در ابتدای کار در لیست اعلامی دموکرات‌ها قرار نخواهد داشت اما قطعا نامزدی خود را با آغاز دوره مقدماتی انتخابات اعلام خواهد کرد». این دو همچنین افزودند: «کلینتون کمتر از دو سال برای بازبینی خطاهای تبلیغاتی خود و اتخاذ استراتیژی کارآمد فرصت دارد».
این معاون پیشین آمریکا تأکید کرد که کلینتون فرصت پیآنلاینی قطعی در ایالت ایووا را که قبلا نامزد انتخاباتی آنجا نشده، ‌در اختیار دارد. وی افزود: «او را در ایالت ایووا قطعا یک قدرت دموکرات چپ‌گرا خواهند یافت که شجاعت، مهارت و عزم راسخی برای شکست ترامپ دارد».
این نامزد پیشین دموکرات راه را به روی یک مسابقه احتمالی در سال ۲۰۲۰ گشوده و گفته است: «او با وجود اینکه تصمیمی برای ورود به انتخابات ندارد اما هنوز دوست دارد که رئیس‌وستری شود». به محض بیان این سخن توسط هیلاری، بسیاری از مشاوران و نزدیکان به گزارش‌هایی که حاکی از ورود مجدد وی به عرصه مبارزه انتخاباتی بود، واکنش نشان دادند.
«فیلیپ رینز» مشاور سابق کلینتون با اشاره به لزوم عدم توجه به شایعات عدم نامزدی وی گفت: «احتمالا او با قدرت پیآنلاین خواهد شد».
وی افزود: «کلینتون و اوباما هر دو بارها بر عدم نامزدی خود تأکید کرده‌اند اما سرانجام نامزد خواهند شد و هیلاری با عبور از ایالت ایووا دوباره وارد مسابقه خواهد شد».