کماندوهای ارتش نادرشاه کوفی را بازداشت و به کابل انتقال دادند


کماندوهای ارتش نادرشاه کوفی را بازداشت و به کابل انتقال دادند

مقام‌های ارتش در زون شمال تایید می‌کنند که نیروهای ویژه امنیتی و دفاعی نادرشاه کوفی فرمانده پولیس ولسوالی کوف‌آب بدخشان را دستگیر و به کابل انتقال داده‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ قول اردوی ۲۰۹ شاهین، شام امآنلاین پنجشنبه (۱۴ سرطان) بازداشت نادرشاه کوفی را تایید کرد.

نادرشاه کوفی برادر بزرگ فوزیه کوفی نماینده مردم بدخشان در مجلس نمایندگان است.پیش از این گزارش‌هایی از بازداشت وی به نشر رسیده بود اما منابع مستقل این نیوز را تایید نکرده بودند.

در نیوزنامه قول اردوی شاهین آمده:”استعمال قوت از مجرای مشروع و قانونی آن زیباست.نادر شاه کوفی برادر بزرگ فوزیه کوفی وکیل مردم بدخشان در پارلمان توسط قطعات مشترک امنیتی دستگیر شد”.

نیوزنامه افزوده که نادرشاه کوفی که به مدت دوازده سال به حیث فرمانده ولسوالی کوف آب بوده ومتهم به جنایات مکرر در آن منطقه است.

در نیوزنامه آمده که باشندگان ولسوالی کوف‌آب بارها شکایت از عملکردهای فراقانونی، قاچاق مواد مخدر، ظلم و اخاذی از مردم از سوی نادرشاه کوفی داشتند.

قول اردوی شاهین گفته نادرشاه کوفی آنلاین سه‌شنبه ۱۲ سرطان ۱۳۹۷ توسط قطعات مشترک و خاص نیروهای امنیتی دستگیر وبه پنجهء قانون سپرده شد.

این در حالی است که نظام‌الدین قیصاری فرمانده پولیس ولسوالی قیصار و نماینده ویژه جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست وستری نیز آنلاین دوشنبه ۱۱ سرطان زمانی که در یک نشست امنیتی در شهر میمنه دعوت شده بود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به کابل انتقال داده شد.

بازداشت آقای قیصاری با موج گسترده ای از اعتراض‌ها روبرو شده است.

در همین حال محمد رادمنش سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است که نظام‌الدین قیصاری نماینده ویژه جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست وستری پس از بازداشت و انتقال به کابل به دادستانی کل معرفی شده است.

وی در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است که در کنار آقای قیصاری، سه فرمانده محلی دیگر نیز بازداشت و به دادستانی معرفی شده‌اند.

آقای رادمنش بیان داشته که نظام‌الدین قیصاری از ولایت فاریاب،‌ رحیم الله از ولایت ارزگان، داود مبارز از ولایت فراه و نادرشاه از ولایت بدخشان پس از بازداشت و انتقال به کابل به دادستانی کل معرفی شده اند.

نویسنده وستر- کابل