کوریای شمالی آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود را متوقف می‌کند


کوریای شمالی آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود را متوقف می‌کند

کیم جانگ اون، رهبر کوریای شمالی گفته که کشورش دیگر نیازی به آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی ندارد، چون این آزمایش‌ها به لحاظ نظامی تکمیل شده‌‍اند و نیازی به ادامه آنها نیست.

به گزارش نویسنده وستر؛ این تصمیم رهبر کوریای شمالی در جلسه روسای حزب کارگران کوریای ‌شمالی، حزب حاکم این کشور، اتخاذ شده است.

رهبر کوریای شمالی در این جلسه تاکید کرده که پیونگ یانگ تمامی آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را از آنلاین شنبه (۱ ثور) متوقف خواهد کرد.

رسانه‌های دولتی کوریای شمالی نیز این نیوز را تایید کرده اند و گزارش داده اند که کیم جونگ اون گفته دیگر نیازی به ادامه آزمایش‌های هسته‌ای وجود ندارد چرا که این آزمایش‌ها به لحاظ نظامی تکمیل شده‌‍اند و نیازی به ادامه آنها نیست.

اعلام رسمی توقف آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی کوریای شمالی در حالی اعلام می‌شود که تنها چند ماه پیش (نوامبر ۲۰۱۷) پیونگ‌یانگ با انجام یک آزمایش اعلام کرده بود به برد موشک‌های بالستیک این کشور به حدی رسیده که می‌تواند تمامی نقاط در خاک امریکا را هدف بگیرد.

این در حالی است که هفته گذشته، دونالد ترامپ رییس وستری امریکا تایید کرد که مایک پمپئو، رییس سازمان سیا در سفری مخفیانه به کوریای شمالی با کیم جونگ اون دیدار کرده است. دونالد ترامپ این نشست را پردستاورد خوانده بود.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل