کوریای شمالی: آماده دوستی با هر کشوری هستیم


کوریای شمالی: آماده دوستی با هر کشوری هستیم

کوریای شمالی در ادامه اقدامات اعتماد سازی در ارتباط با جامعه بین المللی اعلام کرد آماده ارتباط و برقراری مناسبات دوستانه با هر کشوری است.
به گزارش ایرنا وزارت خارجه کوریای شمالی آنلاین شنبه در بیانیه ای آورده است اگر کشورهایی که قبلا تحرکات خصمانه داشته اند این روند را کنار بگذارند و به حق حاکمیت کوریای شمالی احترام بگذارند، ‌زمینه برای روابط دوستانه میان طرفین آماده می شود.
این کشور قبل از این نیز تاکید کرده بود به فرایند خلع سلاح هسته ای پایبند است و برای پیشبرد این برنامه در سال های آینده تلاش خواهد کرد.
بیانیه ادامه می دهد که کوریای شمالی ضمن مدیریت دقیق و صحیح بر روابط خارجی همچنان برای پیشبرد همکاری ها و مناسبات در عرصه های مختلف با جامعه بین المللی کوشش خواهد کرد.
وزارت خارجه کوریای شمالی در این بیانیه تصریح کرده است: درهای ارتباط با دیگر کشورها از سوی کوریای شمالی هرگز بسته نشده است و هر اقدامی که در راستای حراست از حق حاکمیت و احترام باشد مهم است و این کشور برای توسعه مناسبات با جامعه بین المللی آماده است.
فردا یکشنبه مصادف با هفتادمین سالگرد تاسیس کوریای شمالی است و انتشار این بیانیه حرکتی صلح جویانه و دوستانه از سوی پیونگ یانگ برای ارتباط گسترده تر با دنیا است.
آنلایننامه ‘رودونگ سینمون’ ارگان حزب حاکم کار کوریای شمالی نیز نوشته است این کشور بدون تاثیرپذیری از تصمیمات دیگر کشورها با اتکا به منابع و منافع خود به دنبال توسعه اقتصادی است.