کوچک ترین کشور جهان + تصاویر۱۹۶ کشور در دنیا وجود دارند که هریک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. بزرگ ترین، کوچک ترین، آرام ترین، شادترین، کم جمعیت ترین و … مواردی هستن که به هرکدام از کشورها با توجه به شرایطشان، نسبت داده می شوند. در این مطلب قصد داریم کوچک ترین کشور جهان را که گفته می شود فقط ۳ نفر جمعیت دارد، به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا کوچگ کشور مولوسیا را به شما معرفی کنیم.

وستری مولوسیا

کشور مولوسیا (Republic of Molossia) که از آن به عنوان کوچک ترین کشور جهان نام برده می شود، در ابتدا از یک خانه، باغ جلوی خانه و حولی پشتی آن تشکیل شده بود که جمعا یک هکتار مساحت داشت. این کشور در ۲۶ می ۱۹۷۷ توسط کِوین باو (Kevin Baugh)، که در آن زمان ۱۴ ساله بود، تاسیس شد. کوین به تدریج مساحت کشور خود را بیشتر کرده و آن را به حدود ۶ هکتار رساند.

کوین علاقه ی شدیدی به دیکتاتوری دارد و همیشه در خارج از منزل با یک لباس کادیلو ظاهر می شود. بر روی لباسش حمایلی سه رنگ از پرچم ریزکشور مولوسیا قرار دارد که به یک سردوشی طلا متصل است. کوین همیشه این یونیفرم را به همراه یک کلاه و عینک آفتابی نظامی به تن دارد.

ادعاهای مختلفی در مورد جمعیت این کشور وجود دارد. برخی معتقدند تنها ۳ نفر در این کشور زندگی می کنند. اما افرادی دیگر جمعیت این کشور را ۲۷ نفر عنوان کرده اند. در آخرین سرشماری جمعیت این ریز کشور ۳۲ نفر اعلام شده است. اما چیزی که واضح است این است که ساکنان این کشور را یک خانواده تشکیل داده اند و کشور نیز به دست اعضای همان خانواده اداره می شود. این ریزکشور توسط هیچ کدام از کشورهای جهان به رسمیت شناخته نمی شود و تنها چند ریزکشور هستند که این ریزکشور را به عنوان یک کشور پذیرفته اند.

مولوسیا در نزدیکی شهر دایتون در ایالت نوادا آمریکا قرار دارد و توسط خود کوین باو اداره می شود. این کشور در ابتدای تاسیس وستری علیای وولدشتاین نام داشت و از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۹ به شیوه ی پادشاهی اداره میشد. کوین در آن ۲۰ سال نخست وزیر پادشاهی علیای وولدشتاین (Grand Republic of Vuldstein) بود.

در سال ۱۹۹۹ با انحلال حزب کمونیست، نظام حکومتی علیای وولدشتاین به وستری تغییر یافت و کوین به عنوان رئیس وستر این کشور اداره ی امور را به دست گرفت و نام کشورش را به مولوسیا تغییر داد. مولوسیا از کلمه مورو گرفته شده است.

قطعا برای شما جالب خواهد بود اگر بدانید این کشور کوچک علاوه بر رئیس وستر، نیروی دریایی و هوایی مستقل خود را دارد. مولوسیا دارای پرچم و سرود ملی نیز می باشد. آن ها حتی واحد پول مخصوص به خود را دارند. واحد پول مولوسیا، والورا نامیده می شود. این ریزکشور اداره ی پست و تمبر پستی نیز دارد.

اداره ی امور داخلی مولوسیا از جمله وزارت اطلاعات و جنگ و دفاع این کشور بر عهده ی دو پسر کوین می باشد. این کشور درآمد خاصی ندارد و به آمریکا نیز مالیات پرداخت می کند.

گردشگران زیادی برای بازدید از مولوسیا به آن جا سفر می کنند. البته باید بدانید که برای بازدید از این کشور باید گذرنامه داشته باشید و ویزه دریافت کنید. گذرنامه ها توسط رئیس وستر مولوسیا، کوین باو، امضا شده و ویزه به آن ها داده می شود. کوین برای ریزکشورهای آندورا، لیختن اشتاین، سن مارینو، موناکو، سبورگا که مولوسیا را به رسمیت شناخته اند، دریافت ویزا را الزامی نکرده است.

مولوسیا یک قایق و یک قطار کوچک دارد. قطار مولوسیا یکی از جاذبه های این کشور محسوب می شود که با برق کار می کند و فقط برای بچه ها قابل استفاده است.

کوین که خود را سرور ناو و خادم ملت، می نامد مدعی شده که مولوسیا چندین بار مورد تجاوز قرار گرفته ولی آن ها ایستادگی کرده و موفق به بیرون کردن دشمن از خاک خود شده اند. شما هم اگر آنلاینی گذرتان به آمریکا و ایالت نوادا افتاد، می توانید به مولوسیا رفته و با این ریز کشور آشنا شوید. تماشای بخش های مختلف مولوسیا قطعا برای شما نیز جذاب خواهد بود.