یک عضو شورای علما: برای رییس وستر کلاس موعضه گذاشته شود


یک عضو شورای علما: برای رییس وستر کلاس موعضه گذاشته شود

یک عضو شورای علمای افغانستان با انتقاد تند از عدم اشتراک اراکین دولتی در نمازهای جماعت می‌گوید که برای آنان باید کلاس اخلاق و موعضه گذاشته شود.

به گزارش نویسنده وستر؛ آیت‌الله واعظ زاده بهسودی یک عضو شورای علمای افغانستان که امآنلاین شنبه (۶ اسد) در نشست “صدای منبر برضد فساد اداری” صحبت می‌کرد با انتقاد تند از اراکین دولتی گفت که آنان در نمازجمعه و یا نمازجماعت‌های پنج‌گانه شرکت نمی‌کنند تا بشنوند که علما در مورد فساد از دیدگاه اسلام چه می‌گویند و برای آنان باید کلاس اخلاق و موعضه گذاشته شود.

آیت‌الله بهسودی گفت: “اولین بار باید خود رییس وستر موعظه شود، وقتی سر اصلاح شد، سپاه اصلاح می‌شود؛ مفهوم حرفم این نیست که رییس وستر فاسد است؛ نه چون بحث، بحث فساد اداری است و دنیا هم قبول دارد که ما در ردیف کشورهای فاسد هستیم. پس مشکل فساد اداری را با اراده حکومتی باید حل کرد زیرا مردم اصلاح شده است.”

به گفته او، معلم اگر رشوت بگیرد تخم مرغ خواهد بود؛ اما رشوت وزیر تخم مرغ نیست.

به گفته او، فساد در ادارات دولتی به طور سیستماتیک از سوی حکام، حمایت می‌شود.

آیت‌الله بهسودی، بلند بردن حقوق قضات، حمایت از فرامین حکومتی، اراده جدی حکومت برای از بین بردن فساد و دایر شدن صنف های اخلاق برای مقام های حکومتی را از راه های مبارزه با فساد اداری در کشور خواند.

او با اشاره به این که افغانستان در صدر لیست کشورهای فاسد جهان قرار دارد تاکید کرد که برای یک کشور اسلامی این مساله شرم است و هرطوری که شده، رییس وستر غنی، داکتر عبدالله، دادستانی و وزرای حکومت باید کشور را با مبارزه عملی برضد فساد از این لیست بیرون بکشند و آبروی اسلام و پیامبر گرامی اسلام (ص) را حفظ کنند.

گفتنی است که دادستانی کل کشور امآنلاین نشستی را زیر نام “صدای منبر بر ضد فساد اداری” با حضور ده‌ها عالم دینی در شهر کابل برگزار کرد. دادستان کل در این نشست خواهان همکاری علمای دینی در امر مبارزه با فساد اداری شد.

عبدالله امینی- نویسنده وستر