یک مهاجم انتحاری خودش را در ننگرهار منفجر کرد


یک مهاجم انتحاری خودش را در ننگرهار منفجر کرد

سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که یک مهاجم انتحاری خودش را در نزدیکی پل بهسود در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت منفجر کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که این رویداد حوالی ساعت ۶:۰۰ شام آنلاین یکشنبه (۱۴ اسد) به وقوع پیوست.

آقای خوگیانی بیان داشت، زمانی که نیروهای ارتش در منطقه پل بهسود در حال بازرسی موترها بودند، یک مهاجم انتحاری می‌خواست که آنان را هدف قرار دهد.

به گفته وی، این مهاجم انتحاری قبل از رسیدن به هدف از سوی یک سرباز ارتش شناسایی شده و سرباز برای جلوگیری از تلفات همکارانش مهاجم انتحاری را به آغوش گرفت که در این زمان مهاجم انتحاری خودش را منفجر کرد.

او افزود:”سرباز قهرمان بنام محمد عمر یک فرد مظنون را که در جریان تلاشی برایش مشخص شد که حمله کننده انتحاری است، محکم گرفت. در این حادثه سرباز مقام والای شهادت را از آن خود نمود.”

سخنگوی والی ننگرهار گفت که در این رویداد، یک سرباز شهید و ۴ تن دیگر به شمول ۳ سرباز زخمی شدند.

اما نجیب الله کامه وال، رییس صحت عامه ولایت ننگرهار به رسانه‌ها گفت که اجساد سه سرباز اردوی ملی از محل این رویداد به شفاخانه شهر جلال آباد منتقل شده است.

آقای کامه وال همچنان گفت که سه سرباز اردو و یک غیرنظامی افغان در این حمله زخمی شده اند و در شفاخانه حوزوی شهر جلال آباد زیر درمان اند.

تاهنوز گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

نویسنده وستر- کابل