یک هیئت از شورای عالی صلح افغانستان در نشست مسکو اشتراک می‌کند


یک هیئت از شورای عالی صلح افغانستان در نشست مسکو اشتراک می‌کند

سخنگوی شورای عالی صلح کشور می‌گوید که یک هیئت شش نفره از این شورا به نمایندگی از حکومت افغانستان در نشست مسکو شرکت خواهد کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ نزدیک به سه ماه پیش قرار بود که نشستی پیرامون صلح افغانستان با اشتراک ۱۲ کشور منطقه در مسکو برگزار شود که با درخواست حکومت افغانستان این نشست لغو گردید؛ حالا قرار است  این نشست آنلاین جمعه (۱۸ عقرب) برگزار شود.

سید احسان طاهری سخنگوی شورای عالی صلح به نویسنده وستر گفت:” یک هیئت بین ۴ الی ۶ نفری از شورای عالی صلح به نمایندگی از حکومت افغانستان در این نشست اشتراک می‌کند”.

وی بیان داشت که اعضای هیئت شورای عالی صلح که قرار است در نشست مسکو اشتراک کنند، فردا مشخص می‌شود.

این در حالی است که اعضای مجلس سنای کشور نیز امآنلاین از حکومت افغانستان خواستند که به منظور استفاده بهتر از تلاش‌ها در روند صلح در نشست صلح مسکو قویاً اشتراک کند.

آصف صدیقی معاون دوم مجلس سنا گفت: “حکومت افغانستان باید در نشست مسکو شرکت کرده و برای تامین صلح در کشور درست لابی گری کند؛ زیرا مردم افغانستان در جنگ کنونی قربانی است و نباید بیشتر از این قربانی دهند.”

آقای صدیقی خاطر نشان کرد که جنگ افغانستان در واقع رقابت میان روسیه و امریکا است و حکومت افغانستان باید در نشست مسکو تلاش کند تا هماهنگی بیشتر میان کشورها منطقه و جهان در راستای تامین صلح در کشور ایجاد کند.

محمد رقیب فیاض – نویسنده وستر