۳۶ عضو گروه طالبان از یک مدرسه دینی در غزنی بازداشت شدند


36 عضو گروه طالبان از یک مدرسه دینی در غزنی بازداشت شدند

مسوولان محلی در ولایت غزنی می‌گویند که نیروهای قطعات خاص ریاست امنیت ملی،‌ ۳۶ عضو گروه طالبان را از یک مدرسه دینی در غزنی بازداشت کرده‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ محمدعارف نوری سخنگوی والی غزنی گفت که این افراد شب گذشته (سه‌شنبه ۲ اسد) از مدرسه دینی نورالمدارس در ولسوالی اندر بازداشت شده اند.

مدرسه دینی نورالمدارس در ولسوالی اندر ولایت غزنی بیش از ۳۰۰ شاگرد دارد و مقام‌های محلی غزنی می‌گویند که براساس اطلاعات دقیق کشفی، آنان افرادی را بازداشت کرده اند که با گروه طالبان همکاری داشتند و دیگر شاگردان این مدرسه بازداشت نشده اند.

آقای نوری تصریح نمود:”براساس راپورهای دقیق و اسناد و شواهد موثق که قبلأ در اختیار ما قرار داشت، نیروهای خاص امنیت ملی شب گذشته ۳۶  فرد که تمام شان مخالفین مسلح اند از مدرسه دینی نورالمدارس، بازداشت کردند.”

گزارش شده که در جریان این عملیات مقاومتی صورت نگرفته است.

سخنگوی والی غزنی گفت که عملیات دستگیری این عده از سوی نیروهای ویژه امنیت ملی و با استفاده از هلی‌کوپتر در ولسوالی اندر انجام شد.

آقای نوری بیان داشت که دستگیر شدگان جمع شده بودند تا عملیات جنگی علیه دولت را طراحی کنند.  او گفت یازده نفر از بازداشت شدگان از سران طالبان‌ اند و باقی اعضای عادی آن گروه هستند.

سخنگوی والی غزنی می‌گوید که در این عملیات یک ذخیره‌گاه بزرگ مهمات مخالفین دولت، با دو عراده رنجر نیروهای امنیتی که در نزد طالبان بود، با یک موتر نوع فلدر نیز تخریب شده است.

به گفته آقای نوری، طالبان اسلحه و مهمات خود را در مغازه‌هایی در مجاورت مدرسه پنهان کرده بودند

گروه طالبان تاکنون در این باره واکنشی نشان نداده است.

نویسنده وستر- غزنی